İş Makinalarının Periyodik Kontrolü

İş Makineleri, yol inşaatı ile tarım, sanayi, bayındırlık, milli savunma hizmetlerinde kullanılan; iş amacına göre üzerlerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiş; karayolunda insan, hayvan, yük taşımasında kullanılamayan motorlu araçlardır.

İş Makineleri, “Makine Emniyeti Yönetmeliği (2006/42/AT)” ile “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında değerlendirilmekte ve yine iş güvenliği kapsamında periyodik kontrollerinin yapılması zorunlu olan makineler olarak ele alınmaktadır.

Karayolunda kullanılmadığından dolayı karayolu trafik muayenesi kapsamında yer almayan iş makinelerinin iş güvenliği açısından periyodik olarak kontrol edilmeleri iş kazalarının önlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

A STANDARTS , İş Makinaları kontrollerini İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ile TS EN 474-1+A1 standartlarında belirtilen şartlara uygunluk değerlendirmesi olarak gerçekleştirmektedir.

A STANDARTS , bünyesindeki Makine Mühendisi yetkin kontrolörleri ile hassas ve kalibreli ölçüm araçları vasıtasıyla işyerinizdeki İş Makinelerinin periyodik kontrol ve testlerinde Akredite Muayene Kuruluşu olarak sizlere yüksek standartlarda hizmet sunarak bağımsız tarafsız ve güvenilir 3. Taraf mühendislik kontrolleri gerçekleştirmektedir.

A STANDARTS TARAFINDAN PERİYODİK KONTROLE TABİİ TUTULAN İŞ MAKİNELERİ VE EKİPMANLARI

Çekici, Çekici Dozer
Kazıcı, Kazıcı Yükleyici
Skreyper, Greyder
Silindir, Beton Pompası
Fore Kazık, Ekskavatör
Kırıcı, Delici
Finisher, Sondaj
Araç Üstü Kompresör